Zoekresultaten
Resultaat 1 - 6 (van 6)
Astrid Sy De glazenwasser van het Rijksmuseum
Freddy (12) woont in 1933 in een torenkamertje in het Rijksmuseum en is daar de glazenwasser. Als hij op een nacht vreemde mannen bij De Nachtwacht ziet staan, komt hij een mysterie op het spoor dat verbonden is met zijn eigen verleden… Vanaf ca. 10 jaar.
Fictie
Nederlands | 287 pagina's | Luitingh-Sijthoff, Amsterdam | 2025
Gedrukt boek
Wilma Geldof Het meisje dat er niet mocht zijn
Ditte (16) moet een opdracht maken over de Tweede Wereldoorlog, maar haar moeder wil niet over de oorlog praten en vertelt zelfs niet wie haar biologische vader is. Ditte gaat op onderzoek uit en stuit op een onthutsende waarheid… Vanaf ca. 15 jaar.
Fictie
Nederlands | 398 pagina's | Luitingh-Sijthoff, Amsterdam | 2025
Gedrukt boek
Marte Jongbloed 1300 bommen in 13 minuten
Als op 14 mei 1940 het luchtalarm afgaat, moet de Rotterdamse Joop (13) zijn broer Anton waarschuwen. Maar al snel vallen de bommen en verandert de stad in een vuurzee. Na afloop probeert Joop samen met zijn stadsgenoten te redden wat er te redden valt. Vanaf ca. 11 jaar.
Fictie
Nederlands | 109 pagina's | Luitingh-Sijthoff, Amsterdam | 2025
Gedrukt boek
Anna Woltz Pas op voor de bek!
Raf (6) is boos omdat hij niet mee mag naar het bos met zijn zus. Zij zegt dat er een eng dier is met zo’n grote bek dat Raf er helemaal in past. Dat wil Raf wel eens zien… Met kleurenillustraties. AVI-Start. Vanaf ca. 6 jaar.
Fictie
Nederlands | 27 pagina's | Zwijsen, Tilburg | 2025
Gedrukt boek
Marte Jongbloed De oorlog van mijn vader
Over een jongen die opgroeit in de Koude Oorlog en iets belangrijks ontdekt
Nederlands | 96 pagina's | Luitingh Sijthoff, Amsterdam | 2025
Gedrukt boek
Victor Dixen Hof van Stormen
Nederlands | 576 pagina's | Luitingh Sijthoff, Amsterdam | 2025
Gedrukt boek