Zoekresultaten
Resultaat 1 - 3 (van 3)
Arend van Dam De reis van Syntax Bosselman
een verhaal over de slavernij
Syntax vertelt over zijn leven als slaaf in Suriname. Lees ook waarom Nederland in de Gouden Eeuw meedeed met de slavernij. Michiel de Ruyter, Jan Pieterszoon Coen e.a. doen hun verhaal. Met zwart-witfoto's en -tekeningen. Vanaf ca. 10 t/m 14 jaar.
Non-fictie
Nederlands | 311 pagina's | Van Holkema & Warendorf, [Amsterdam] | 2023
Gedrukt boek
Bert Wiersema Op weg naar de bevrijding
In de Tweede Wereldoorlog raakt Dirk Albada, een jonge onderwijzer in Gouda, betrokken bij het verzet. Zijn joodse buurman vraagt hem om een aantal kisten muntgeld voor hem te verbergen. Dat is het begin van vele gevaarlijke avonturen. Waargebeurd verhaal met een christelijke strekking. Vanaf ca. 12 jaar.
Non-fictie
Nederlands | 288 pagina's | Columbus, [Heerenveen] | 2020
Gedrukt boek
Paulien Andriessen Meisjes met dromen
Lees hoe tien vrouwen onder wie modeontwerpster Coco Chanel, wetenschapster Marie Curie, verpleegkundige Florence Nightingale en koningin Cleopatra beroemd zijn geworden. Verhalen met portrettekeningen in zwart-wit. Vanaf ca. 12 t/m 16 jaar.
Non-fictie
Nederlands | 107 pagina's | Clavis, [Amsterdam] | 2016
Gedrukt boek